כלים שלוביםכלים שלובים דף ראשי סנונית   על אודות

עזרה
שער למורה
מאגר משאבים
קהילה
 

עמותת סנונית לקידום החינוך המתוקשב עוסקת בפיתוח פעילויות חינוכיות ברשת מאז היווסדה בשנת 1994. סנונית הקימה את אתר "גלים" לתלמידי בית הספר היסודי ואת בית-הספר התיכון הוירטואלי הראשון בישראל "אביב" בשיתוף רשת "אורט". סנונית הקימה מאגרי מידע רבים בעברית וביניהם מאגרי ספרות הקודש וכתבי העת. סנונית היתה הראשונה בארץ לפתח מערכת סביבת למידה אינטראקטיבית בעברית - סחל"ב.
בנוסף לסנונית, הקימו מוסדות רבים בישראל אתרים למען המורים. מט"ח, עמל, מופ"ת ואורט הם רק חלק מהאתרים הרבים העומדים לרשות מורים בישראל מהם ניתן לשאוב מידע לימודי רב.
מורים רבים מאי פעם מחוברים היום לרשת ומשתמשים בה בתהליכי הלמידה בכיתות ובבתי הספר.

אולם למרות העושר הגדול הקיים בעברית, והעצום הקיים ברשת העולמית, רוב הפעילויות אינן מתאימות לכל המורים בצורה מלאה. לכל מורה סגנון הוראה, קצב ודגשים שונים. הפעילות המוכנה על ידי מפתחים מומחים והמידע הגולמי מהווים תשתית בלבד למורה המעונין להפיק תהליך למידה משמעותי. לפני כל שיעור חייב המורה לארגן את כל החומרים העומדים לרשותו באופן שיתאים לכיתתו הוא. קיים פער בין החומר כפי שניתן למצוא אותו ברשת ובין הצרכים המדויקים של המורה "מחר בבוקר בכיתה"

אתר כלים שלובים נועד למלא פער זה ולתת בידי כל מורה את הכלים בעזרתם יוכל לבנות עבור עצמו ועבור כיתתו את התהליך הלימודי המלא באופן שיתאים לו.
אתר כלים שלובים מחבר בין המורים ובין אוסף של כלים אינטראקטיביים העומדים לרשות המורים בבניית פעילויות חינוכיות ברשת.
האתר מהווה מסגרת תומכת לשיתוף משאבים ורעיונות ואף ליצירת למידה משותפת של כיתות ובתי-ספר ברחבי הארץ. בעזרת הכלים יוכל כל מורה לארגן לעצמו ולכיתתו יחידות פעלות באופן שיתבסס על תשתית הקיימת כבר ברשת בתוספת חומרים שהמורה יעלה לאתר בעצמו.
ה"חומרים" שאנו מדברים עליהם הם במגוון רחב של דגמים: דפי עבודה, מצגות, סימולציות, שאלונים, מבחנים פתוחים ורבי ברירה (אמריקאיים) ועד לפעילויות המורכבות ממספר מרכיבי פעילות ולימוד. אנחנו מאמינים שעם הזמן יצטברו במאגר מספיק פעילויות, כך שמורה יתחיל כל פיתוח "למחר בבוקר" בחיפוש על מאגר הפעילויות הקיים, תוך סבירות גבוהה למצוא פעילות קיימת שיש לעשות בה שינויים מועטים בלבד.

מאגר הפעילויות פתוח לקהל המורים. ההרשמה והשימוש בכלים ללא תשלום.


מורים המעונינים להצטרף לקהילת "כלים שלובים" מוזמנים להיכנס לשער למרצה

מצגת כלים שלובים לכנס "גולשים באינטרנט 3" - מכון מופת, מאי 2000

 
 

נשמח לקבל את הערותיכם ואת הצעותיכם
כל הזכויות שמורות © 2001. עמותת סנונית (ראה תנאי שימוש)